Gaffar Okkan Anadolu Lisesi
Gaffar Okkan Anadolu Lisesi Hoş Geldiniz
(:

DİCLE ÜNİVERSİTESİ GENEL TANITIM Bannerlk

Hala Kayıt Olmadınızmı
Gaffar Okkan Anadolu Lisesi Hoş Geldiniz
(:

DİCLE ÜNİVERSİTESİ GENEL TANITIM Bannerlk

Hala Kayıt Olmadınızmı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

DİCLE ÜNİVERSİTESİ GENEL TANITIM

YazarMesaj
hln_:)
Banlı Üye
Banlı Üye
hln_:)

Takımlar : 5
Ruh Hali : 11
İtibar Gücü : 17

DİCLE ÜNİVERSİTESİ GENEL TANITIM Empty
MesajKonu: DİCLE ÜNİVERSİTESİ GENEL TANITIM   DİCLE ÜNİVERSİTESİ GENEL TANITIM Icon_minitimePerş. Kas. 26, 2009 6:23 pm

GENEL TANITIM
1966 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde öğrenime açılan Diyarbakır Tıp Fakültesi, bugünkü Dicle Üniversitesinin temelini oluşturmuştur.

Dicle Üniversitesi, tarihi Diyarbakır kentinin doğusunda 27 bin dekarlık arazi üzerine kurulmuş, adını üniversiteyi kentten ayıran Dicle Nehri’nden almıştır. Merkez kampusun yer aldığı Diyarbakır dışında Diyarbakır’ın Ergani, Çermik, Çüngüş ve Bismil ilçelerinde de Yüksekokulları mevcuttur.

Dicle Üniversitesi’nin bugün 15000 öğrencisi, 3000 civarında kadrolu akademik ve idari elemanı mevcuttur. Üniversite, sunmakta olduğu öğretim hizmetleri dışında 1200 yataklı Araştırma Hastanesiyle, aynı zamanda bölgenin sağlık merkezi konumundadır. Üniversite Araştırma Hastanesi’nde verilen üst düzeyde sağlık hizmeti sayesinde bölgedeki vatandaşlarımız çok önemli sorunlar dışında büyük merkezlere gitmenin maddi ve manevi külfetinden kurtulmuşlardır. Dicle Üniversitesi, bölgede ihtiyaç duyulan hemen her alandaki meslek elemanlarını yetiştiren, ulusal ve uluslar arası düzeyde araştırmalar yapan ve bölge ekonomisine yönelik projeler üreten devletimizin bölgedeki en önemli kurumlarından biridir. GAP’tan en üst düzeyde verim alınarak, bölgede hayat standardının yükseltilebilmesi için üniversitemizde başta tarım ve hayvancılık olmak üzere bölge ekonomisine katkı yapacak projelere öncelik verilmektedir.

Öğrenci kulüplerinin kültür-sanat faaliyetleri ve üniversite takımlarının sportif başarıları, bir taraftan kent yaşamına hareket getirirken diğer taraftan bu faaliyetler, gençleri üniversiteye özendirerek “modern toplum”a geçişte önemli bir işlev görmektedir.

DİCLE ÜNİVERSİTESİ GENEL TANITIM
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» DİCLE ÜNİVERSİTESİ